Stymulacja sensoryczna niemowląt i małych dzieci – dlaczego warto? 0
Stymulacja sensoryczna niemowląt i małych dzieci – dlaczego warto?

Dzisiaj bardzo dużo nowych pojęć trafia do uszu rodziców i nic dziwnego, że często trudno za tym wszystkim nadążyć. Postaramy się w szybki i prosty sposób odczarować to magiczne pojęcie sensoryki. Sensoryka lub sensomotoryka to nic innego jak zapewnienie dziecku warunków, w których jego zmysły otrzymają zamierzone bodźce, płynące z naturalnych, codziennych aktywności i zabaw. Brzmi mało naukowo? Obiecaliśmy odczarowywanie, więc zapraszamy dalej. Poniżej znajdziesz kilka prostych zasad, o których warto pamiętać w czasie zabaw sensorycznych, oczywiście tych codziennych i zupełnie naturalnych. 

czytaj całość »
Co to jest zabawa i dlaczego warto bawić się z dzieckiem? 2
Co to jest zabawa i dlaczego warto bawić się z dzieckiem?

Słowo zabawa w pierwszej kolejności kojarzymy z dziećmi. Wiemy, że dzieci bawią się, żeby poczuć szczęście i zdobyć przyjaciół. Nie ma lepszego pytania na przywitanie niż: pobawimy się? Ale czy wiemy, jakie znaczenie ma zabawa dla rozwoju? I mam tutaj na myśli nie tylko dzieci, bo zabawa jest równie istotnym elementem życia człowieka w każdym wieku. Słowem kluczowym dla tych rozważań jest swoboda, bo to właśnie brak ograniczeń charakteryzuje najlepiej pojęcie zabawy. Swobodna zabawa, wbrew pozorom, jest tą, która sprzyja rozwojowi.

czytaj całość »
Jak bezpiecznie ułożyć niemowlę w foteliku samochodowym? 1
Jak bezpiecznie ułożyć niemowlę w foteliku samochodowym?

Przed porodem mama spędza wieczory na szukaniu informacji jak przewinąć maleństwo, jak je wykąpać. Nie każda jednak pamięta, że jeszcze przed wyjściem ze szpitala czeka ją spore wyzwanie. Musi włożyć swoje nowo narodzone, kruche maleństwo do fotelika samochodowego. Jak się do tego zabrać? Jak podnieść maleństwo, jak przełożyć do siedziska, jak wyregulować pasy – jak to zrobić by było to zgodne z rozwojem dziecka i bezpieczne?

czytaj całość »
Spacer po dnie morze, kamienistej sawannie, lesie sosnowym... w pokoju twojego dziecka! O tak! 2
Spacer po dnie morze, kamienistej sawannie, lesie sosnowym... w pokoju twojego dziecka! O tak!

Spacer po dnie morze, kamienistej sawannie, lesie sosnowym... w pokoju twojego dziecka! O tak! Przywitaj razem z nami ortopedyczne maty sensoryczne od OrthoPuzzle.

Mówią, że każdy krok się liczy. Ale co naprawdę wiesz o stopach twojego dziecka? Jak zadbać o prawidłowy rozwój i właściwą integrację sensoryczną maluchów? Jak sprawić, żeby każdy krok się liczył?
czytaj całość »
Co robić z dzieckiem w domu? 0
Co robić z dzieckiem w domu?

Wszyscy lubimy być w domu, czuć komfort rodzinnego ciepła. Co innego kiedy pobyt jest wymuszony. Co kiedy z powodu choroby lub innych okoliczności sytuacja zmusza nas do pozostania w domu? Jak wiadomo, przymusu nikt nie lubi. Dorośli potrafią sobie to jakoś wytłumaczyć, znacznie trudniej o zrozumienie od małego dziecka. Dlatego rodzice starają się maluchy czymś zając, ale kiedy wszystkie puzzle zostały już złożone, a pomysły się kończą... Jeśli nie przychodzi Wam do głowy żaden pomysł, skorzystacie z darmowej kolorowanki do wydruku w pdf.

czytaj całość »
Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala? 3
Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala?

Odbiór dziecka ze szpitala to pierwszy ojcowski egzamin. Mężczyźni potrafią wykazać się w wielu zadaniach, a to jest jedno z najważniejszych. Warto dobrze przygotować się do powrotu z noworodkiem do domu. Zgłębimy kwestię bezpiecznej podróży noworodka w foteliku oraz odpowiedniego ubrania dla maluszka.

czytaj całość »
Czym jest OTULACZ do fotelika samochodowego? 2
Czym jest OTULACZ do fotelika samochodowego?

Otulacz to alternatywa dla tradycyjnego śpiworka zaprojektowanego dla bezpieczeństwa dziecka przewożonego w nosidełku. Otwarta konstrukcja ułatwia zamontowanie go do fotelika i wkładanie niemowlaka. Jak sama nazwa sugeruje, otulanie jest dużo bardziej komfortowe, nie wybudzamy śpiącego maluszka i swobodnie kontrolujemy temperaturę. Same zalety! Przyjrzyjmy się więc dokładniej otulaczom w kontekście bezpieczeństwa.

czytaj całość »
Jak wybieram produkty? Testowanie! 0
W każdym z nas jest nieograniczona moc kreacji. I pierwszy zachwyt wywołany odnalezieniem właściwej metody realizacji pomysłów daje niespożyte siły. Zaczynasz tworzyć coraz więcej! Jak wybrać z obfitości produktów swojej kreacji to co najlepsze? Zebrać grupę użytkowników i testować. 
 
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl